אנט פייננשל של ג'ק מא גייסה 14 מיליארד דולר

demo-attachment-69-circle

האם הזרוע הפיננסית של עליבאבא בדרך להנפקה?

אנט פייננשל של ג'ק מא דיווחה היום (ו') כי גייסה כ-14 מיליארד דולר ממשקיעים סינים ועולמיים באחד מגיוסי ההון הפרטיים הגדולים בהיסטוריה. בכך מיצבה עצמה ענקית הטכנולוגיה הפיננסית כאחת החברות הפרטיות בעלות השווי הגבוה בעולם.

מכירת המניות, השלישית של אנט בשלוש שנים, נהנתה מביקושים ערים ומשכה משקיעים גדולים שצופים כי הזרוע הפיננסית של עליבאבא תצא להנפקה בשנה או בשנתיים הקרובות. סבב הגיוס מעריך את שוויה של אנט בכ-150 מיליארד דולר, כך לפי גורמים המקורבים לנושא. זוהי גם הפעם הראשונה שמשקיעים זרים יכלו לרכוש נתח מהחברה הסינית.

הביקושים הערים נרשמו למרות שהמשקיעים נדרשו להתחייב לתנאים חריגים למדי. כמו למשל התחייבות כי לא יזרימו הון למתחרות המרכזיות של אנט ועליבאבא, כולל חברות סטארט-אפ הממומנות על ידי טנסנט הולדינגז והקמעונאית המקוונת JD.com. כך על פי דיווח מוקדם של הוול סטריט ג'ורנל.

אנט, זרוע של עליבאבא שהוקמה ב-2011, היא בעליה של עליפיי, שירות התשלומים המקוון הגדול בסין. אנט צמחה במהירות בשנים האחרונות לאחר שסיפקה שירותים פיננסיים לאנשים פרטיים ולחברות שלא קיבלו מענה בבנקים המסורתיים. מא, מייסד החברה, הוא בעל מניות השליטה.

אריק ג'ינג, מנכ"ל אנט, אמר בהודעה רשמית כי בכוונת אנט "לחזק" את אסטרטגיית הצמיחה שלה וכי החברה תמשיך להשקיע בטכנולוגיה ולספק שירותים פיננסיים ליותר אנשים וחברות קטנות בסין ומחוצה לה.

בשנה שהסתיימה במרץ 2018, אנט דיווחה כי עליפיי ושותפיה העולמיים משרתים במשותף כ-870 מיליון "משתמשים פעילים בשנה" בעולם ויותר מ-15 מיליון עסקים קטנים בסין.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?