אקרשטיין בדרך לאקזיט גדול: בנק הפועלים ירכוש 20% מהחברה לפי מיליארד שקל

demo-attachment-69-circle

האם העסקה מסמנת את חזרתה העתידית של אקרשטיין לבורסה או דווקא את המשכיותה כחברה פרטית?

לאחר שנדחו התוכניות להנפקה בבורסה, גיורא אקרשטיין, בעליה של קבוצת אקרשטיין, בדרך לאקזיט גדול. ל–TheMarker נודע כי פועלים שוקי הון, זרוע ההשקעות של בנק הפועלים , במו"מ מתקדם לרכישת 20% מאקרשטיין תעשיות, לפי שווי של מיליארד שקל. העסקה המתגבשת עשויה להניב לבעלים תמורה של עד 200 מיליון שקל, כשחלק מהסכום צפוי להיכנס לקופת החברה.

לצד המגעים להכנסת משקיע, אקרשטיין ביצע בחודשים האחרונים הכנות להנפקה ראשונית בבורסה. אקרשטיין תיכנן להנפיק את ג.אקרשטיין אחזקות, שהיא החברה האם של אקrשטיין תעשיות ואקרשטיין נדל"ן. עם זאת, פעילים בשוק העריכו כי מטרתו האמיתית של אקרשטיין היתה מראש להכניס שותף פיננסי ולבצע אקזיט – ירושה עתידית לבני משפחתו.

אקרשטיין תעשיות היתה בעברה חברה בורסאית, אך נמחקה מהמסחר בתל אביב ב–2003 בהצעת רכש, שגילמה לחברה שווי של 150 מיליון שקל. כלומר, בתוך 15 שנה החברה ייצרה ערך משמעותי של מאות מיליוני שקלים לבעלים.

לפי הערכות, קבוצת אקרשטיין מגלגלת מחזור של 800–850 מיליון שקל שנה, ומייצרת רווח נקי שנתי של 70–80 מיליון שקל. כלומר, העסקה עם פועלים נעשית לפי מכפיל של 12–14 על הרווח הנקי. 650 מיליון שקל מההכנסות מיוחסים לפעילות התעשייתית, והיתרה מיוחסת לפעילות השכרת הנדל"ן.

לקריאת המאמר המלא לחץ

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?