בוטלה העסקה לרכישת בית ההשקעות מיטב דש

demo-attachment-69-circle

האם מכפיל ה- EBITDA שנדרש מהסינים גבוה מדי עבור חברה מהסקטור הפיננסי בישראל?

בית ההשקעות מיטב דש שבשליטת צבי סטפק ואלי ברקת – דיווח הבוקר לבורסה כי העסקה לרכישת בית ההשקעות על ידי קרן ההשקעות XIO מבוטלת. זאת לאחר שהקרן לא הגישה את הבקשות לקבלת היתר השליטה בבית ההשקעות לרגולטור כנידרש.

הביטול מגיע לאחר שבית ההשקעות מיטב דש העניק לקרן ההשקעות XIO ארכה של 75 יום, על מנת להגיש את הבקשות לקבלת אישור שליטה מהמפקחת על שוק ההון, דורית סלינגר.

הקרן אף פעלה להקים קרן ייעודית לצורך העסקה, כך שתאגיד השליטה הסופי בחברה יורכב מבעלי מניות בלתי תלויים, אחד מהם לפחות בעל מניות ישראלי שימונה ליו"ר דירקטוריון החברה לאחר השלמת העסקה. מי שנבחר לתפקיד הוא אהרון פוגל.

המגעים לגיבוש העסקה לרכישת מיטב דש על ידי קרן XIO – לפי שווי של 1.4 מיליארד שקל – החלו באמצע אוגוסט 2016, אז נסחר בית ההשקעות בבורסה לפי שווי של 860 מיליון שקל. העסקה של XIO העניקה לו שווי הגבוה ב-60% משוויו בבורסה. שווי זה ייצג מכפיל של 7 על הרווח התזרימי תפעולי (EBITDA). מדובר במכפיל גבוה ביחס לגופים פיננסיים בשוק המקומי, אך מכפיל ממוצע ביחס לעסקות של מכירת גופים פיננסיים בעולם. בתגובה להודעה החלה מניית מיטב דש במסע מעלה. בתחילת דצמבר 2016 דיווח מיטב דש כי חתם על העסקה עם XIO. ההודעה נתנה למניית בית ההשקעות עוד דחיפה כלפי מעלה.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?