במורגן סטנלי צופים שווי של טריליון דולר לאמזון

demo-attachment-69-circle

האם עסקי הענן והפרסום של החברה יצמחו ביותר מ- 30% תוך שלוש שנים?

שווי של טריליון דולר לאמזון נראה אולי דמיוני, אבל במורגן סטנלי מאמינים שהוא בהחלט על הפרק. אנליסט מורגן סטנלי בראיין נוואק (Brian Nowak) מציין בסקירה מעודכנת על המניה כי בתרחיש החיובי, אמזון צפויה בהחלט להגיע לסביבת רווח זו כבר בשנת 2020.

אמזון נסחרת היום בנאסד"ק בשווי שוק של 548 מיליארד דולר, לאחר עלייה של 51% מתחילת 2017. כבר עתה יש לאמזון הערכת שווי גבוהה בקרב המשקיעים, לעומת הרווחים הרבעוניים הצרים למדי של החברה, אולם על פי נוואק, אמזון יכולה לנפח את רווחיה מפעילותה הקמעונאית מפחות מ-2% ל-5.5% עד ל-2022.

וואק גורס כי אמזון יכול להרחיב את שולי הרווח שלה באמצעות השקעת הרווחים הטובים מפעילותה בתחומי ענן, פרסום ומנויי פריים, בחזרה לתוך פעילות הליבה הקמעונאית שלה. זאת בשעה שהיא יוצרת במקביל מנגנוני יעילות היכולים להביא להגדיל את שולי הרווח מבלי להעלות מחירים.

נוואק רואה בפעילות הענן, הפרסום והפריים של החברה – ולא בהכרח פעילות הקמעונות שלה – את מנועי הצמיחה בטווח הקרוב. על פי התרחיש הטוב ביותר שלו, פעילות זו תצמח בשיעור שנתי של 32% עד לסוף 2020, ותהיה 40% משווי השוק של 1 טריליון דולר של החברה עד ל-2020.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?