המתחרה הגדולה של בריינסוויי הונפקה – לפי שווי של 320 מיליון דולר

demo-attachment-69-circle

האם השווי בו הונפקה המתחרה מעיד על שווי שוק נמוך מידי לבריינסוויי?

סביר כי בעלי המניות של חברת בריינסוויי, המפתחת קסדות רפואיות לטיפול לא פולשני בהפרעות נפוצות בתפקודי מוח, מביטים בעיניים כלות על הנפקתה המוצלחת של המתחרה של החברה, נוירונטיקס האמריקאית. בעוד שמניית בריינסווי איבדה 6% ממחירה ב-12 החודשים האחרונים ונסחרת לפי 300 מיליון שקל, תוך שהיא נסחרת בתנודתיות, המתחרה הגדולה זכתה ל"תג מחיר" גבוה בהרבה. ייתכן ובאופן זה מתבטא פער התמחורים בין השוק האמריקאי לזה הישראלי בתחום, היות שהפער בביצועיהן הכלכליים אינו גדול באותו אופן.

נוירונטיקס, הפועלת גם כן בשוק מזה עשור, גייסה אמש כ-94 מיליון דולר בהנפקה ראשונית, לפי שווי של 326 מיליון דולר. זהו שווי הגבוה ב-17% מהשווי שביקשה בהנפקה, כאשר מחיר המניה נקבע על 17 דולר, לעומת טווח של 16-14 דולר שאותו סימנה החברה. כך, שוויה הראשוני שקיבלה החברה משוק ההון האמריקאי גבוה פי 3.9 מזה של בריינסויי, המסתכם בכ-83 מיליון דולר בלבד. אמש, ביום המסחר הראשון שלה בנאסד"ק, זינקה מניית נוירונטיקס (סימול: STIM) ב-63% לשווי של 450 מיליון דולר.

הכנסותיהן של שתי החברות מגיעות מהשכרת מערכות, כאשר בריינסויי משכירה במחיר של 63 אלף דולר בשנה, בעוד נוירונטיקס משכירה ב-51 אלף דולר לקסדה. ההכנסות של החברה האמריקאית עמדו, לפי הרבעון הראשון של השנה, אשר לפיו בוצעה ההנפקה, על 40.4 מיליון דולר בקצב שנתי, לעומת 14.4 מיליון דולר (קצב שנתי) של בריינסווי ברבעון הראשון. כלומר, קצב הכנסות הגבוה פי 2.8 לטובת נוירונטיקס.

ההפסד הנקי שרשמה נוירונטיקס ברבעון הראשון מייצג הפסד שנתי של כ-22 מיליון דולר, בעוד שבריינסווי רשמה הפסד של כמיליון דולר ברבעון, כלומר קצב שנתי של 4 מיליון דולר. נוירונטיקס צופה כי תגיע לאיזון תפעולי ב-2022 בעוד שבריינסווי מצפה לאיזון כבר בשנה הבאה. גם בבחינת שריפת המזומנים החודשית (3 מיליון דולר לעומת 400 אלף דולר); ויחס מזומן לחוב (0.66 מול 5.1) מציגה בריינסווי יתרון.

"אני מאוד שמח שנוירונטיקס זכו להבעת אמון שכזו מהשוק האמריקאי בדרך הטיפול TMS", סיפר יעקב מיכלין, מנכ"ל בריינסווי ל-TheMarker. "ביום שנחליט להגיע לנאסד"ק, אני מקווה שגם אנחנו נצליח. הדבר מלמד על הפוטנציאל העצום בשוק האמריקאי, ואנחנו מודעים להזדמנות".

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?