חברת אלוג'ן פארמה של אריה בלדגרין גייסה 324 מיליון דולר בהנפקת מניות בנאסד"ק

demo-attachment-69-circle

כיצד חברת מו"פ צעירה וגרעונית מקבלת "תג מחיר" של כ-2 מיליארד דולר ?

חברת אלוג'ן פארמה (Allogene Pharma), שהשיק לפני כשנה יזם הביוטק המצליח פרופ' אריה בלדגרין, גייסה 324 מיליון דולר בנאסד"ק. אלוג'ן ביקשה לגייס במחיר של בין 16-18 דולר למניה וגייסה במחיר הגבוה בטווח, וכן הגדילה את היקף ההנפקה מ-16 מיליון מניות ל-18 מיליון. כך, החברה גייסה את הסכום הגבוה ביותר בהנפקה של חברת ביוטק צעירה בעשור האחרון. שווי החברה אחרי הגיוס הוא 2 מיליארד דולר.

אלוג'ן מפתחת תרופות מסוג CAR-T לטיפול בסרטן. בלדגרין הוא ישראלי תושב ארה"ב שכבר ביצע אקזיטים בתחום הרפואי מהם גרף לכיסו מיליארדי דולרים. חברת קייט פארמה שייסד ב-2009 נמכרה ב-2017 לתאגיד גיליאד ביותר מ-11 מיליארד דולר, לאחר שרשמה תשואה של מאות אחוזים בנאסד"ק מאז הנפקתה ב-2014.

בלדגרין הקים את אלוג'ן מייד אחרי שמכר את קייט, והחברה אמורה להציע לשוק מוצר משופר באותה הקטגוריה. המוצר של קייט מבוסס על הנדסה גנטית של תאי ה-T שנלקחים מן החולה עצמו, תהליך יקר ומורכב לוגיסטית. אלוג'ן חשפה כי היא מפתחת מוצר מסוג CAR-T, אך כזה שאמור להיות מוצר מדף, ולא מהונדס גנטית בנפרד עבור כל חולה וחולה.

ב-2016, עוד בטרם אוגדה רשמית כחברה, החלה אלוג'ן לבצע יחד עם שותפתה חברת התרופות הצרפתית Servier, ניסוי שלב I במוצר המוביל שלה בלוקמיה לימפובלסטית (ALL). אלוג'ן מעריכה כי תוכל להמשיך לניסוי שלב II במהלך 2019, ועל פי התקדים שיצרה קייט, ייתכן וניסוי זה יוכל לשמש לרישום התרופה. Servier מחזיקה בזכויות השיווק של מוצר זה מחוץ לארה"ב. בנוסף, לאלוג'ן מספר מוצרים עצמאיים בפיתוח.

הוצאות המחקר והפיתוח של אלוג'ן במחצית הראשונה של 2018 עמדו על 122 מיליון דולר, והגרעון הכולל שלה עומד על 137 מיליון דולר. עם הקמתה ב-2017, היא גייסה סבב "סיד" של 300 מיליון דולר, מקרן Two River בה משמש בלדגרין כשותף ויו"ר וכן מ-TPG, Vida Ventures= BellCo Capital של בלדגרין, אוניברסיטת קליפוניה ותאגיד התרופות פייזר. באפריל השנה הודיעה אלוג'ן כי חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם פייזר, אשר העבירה ידע משלה בתחום לאלוג'ן.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?