יוסי אבו לביזפורטל: "זה משנה את כל התמונה. גם את הערכות השווי"

demo-attachment-69-circle

כיצד ישפיע הסכם ייצוא הגז למצרים על שווי שותפויות מאגרי לוויתן ותמר?

שותפויות הגז הודיעו היום על שני הסכמים מחייבים לייצוא גז למצרים (GSPA), עם חברת דולפינוס המצרית (Dolphinus Holdings Limited), לאספקת גז טבעי ממאגרי לוויתן ותמר בהיקף כולל של כ-BCM 64 למשך 10 שנים בהיקף של כ-15 מיליארד דולר.

"אחרי שנים של עבודה קשה הצלחנו לממש עסקה מאוד משמעותית לייצוא למשק המצרי. העסקה הזו בעצם גם ממאגר לוויתן, כאשר לוויתן מתחייב ל-3.5 BCM מתחילת הזרמת הגז ל-10 שנים וגם אופציה למאגר תמר ל-3.5 BCM לשנה לתקופה ש ל-10 שנים", אומר יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים בשיחה עם Bizportal.

"זו עסקה של 7.5 מיליארד דולר לכל מאגר, ובסך הכל 15 מיליארד דולר. היינו מאוד נחושים במטרה, היה לנו מאוד ברור גם מהשותף המצרי וגם מהממשלה המצרית שהם רוצים להפוך להיות המרכז האיזורי ורוצים את הגז הישראלי ולאורך כל הדרך אנחנו עבדנו קשה ועכשיו ממששים את זה".

"לוויתן כעת למעשה ממלא את הקיבולת שלו וזה מאוד מהותי עבורנו ועבור המשקיעים שלנו. זוהי עסקה ראשונה, אנחנו עדיין ממשיכים לעבוד על עסקה שבעצם תביא להגדלת הקיבולת בלוויתן מ-12 ל-21 BCM בשנה והעסקה הזו סוללת את הדרך לגז ישראלי, ולגז קפריסאי להשתמש במצרים כמרכז אנרגטי איזורי שגם יגיע למשק המקומי, וכמובן שמצטרפת לעסקאות שכבר פרסמנו. בהחלט בשורה אמיתית למשק הישראלי".

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?