מדוע נוהרים טייקונים ופוליטיקאים ל"דאבוס של המדבר"?

demo-attachment-69-circle

האם סעודיה תצליח לבצע את ההנפקה של ארמקו לפי שווי של 2 טריליון דולר?

מטוסים פרטיים שעל סיפונם טייקונים מכל העולם החלו לנחות אתמול בריאד. במהלך הימים הקרובים יעבור מרכז הכוח העולמי ממקומות כמו ניו יורק ולונדון לעיר הבירה הסעודית, באירוע שרבים מהמוזמנים מכנים "דאבוס במדבר". יורש העצר הסעודי, הנסיך מוחמד בן סלמן, הזמין את כל המי ומי בתעשייה ובפוליטיקה להשתתף בסדרה של פגישות ושיחות בפנלים.

עם העולים לרגל לריאד נמנים סטיבן שוורצמן, מייסד ענקית ההשקעה הפרטית בלקסטון; מייסד סופטבנק מסיושי סאן; שר האוצר האמריקאי סטיבן מנוצ'ין; משקיע ההון סיכון פיטר תיל; מייסד בלקרוק לארי פינק; לאון בלאק מחברת ההשקעה אפולו; תומס בראק ג'וניור מחברת ההשקעה קולוני נורתסטאר; והמיליארדר ריצ'רד ברנסון. וזו רשימה חלקית ביותר. לאירוע הוזמנו 3,500 אנשים ששולטים, לפי ההערכות, בנכסים בשווי 22 טריליון דולר.

בלקסטון וסופטבנק כבר החלו לשתף פעולה עם סעודיה. הממלכה התחייבה השנה להשקעה של 20 מיליארד דולר בקרן חדשה של בלקסטון שתשמש בין היתר לתיקון תשתיות בארה"ב. היא גם נתנה 45 מיליארד דולר לקרן ויז'ן של סופטבנק, קרן הטכנולוגיה הגדולה בעולם שהשקיעה בחברות כמו WeWork ו-SoFi ומנהלת מגעים להשקעה באובר.

הנושא החם ביותר בוועידה הוא ההנפקה הצפויה של ארמקו. באחרונה נפוצו דיווחים על כך שההנפקה תידחה, או שהממשלה הסעודית תמכור נתח מהחברה לסין, אך בראיון ל"ניו יורק טיימס" בסוף השבוע אמר מנכ"ל ארמקו אמין נאסר כי ההנפקה תתקיים כמתוכנן בשנה הבאה. סעודיה מבקשת לבצע את ההנפקה לפי שווי של 2 טריליון דולר, מה שיהפוך את ארמקו לחברה הגדולה ביותר בעולם ויתן לממשלה מספיק כסף ליישום אסטרטגיית הגיוון שלה. עם זאת, משקיעים ואנליסטים הזהירו כי זו הערכת שווי גבוהה מדי.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?