מה עובר על האחים נאוי?

demo-attachment-69-circle

האם התחרות הגוברת בתחום האשראי החוץ בנקאי מצדיקה שווי שוק לפי מכפיל 10 על הרווח הנקי?

אתמול נפלה מניית אחים נאוי ב־16%, בעקבות הודעת החברה על ביטול מדיניות הדיבידנד מתחילת 2018. "זאת על מנת לשמר את איתנותה הפיננסית של החברה", נכתב בהודעה. משפט זה מגיע בהפתעה, כיוון שלפני שבועיים וחצי פרסמה נאוי את דו"חותיה לרבעון השני, ובהם אין אפילו סימן לבעיה באיתנות הפיננסית.

ייתכן שאם החברה היתה מפרסמת בהודעתה נימוק מלא לביטול מדיניות הדיבידנד, שהיה מבהיר את צורכי הנזילות וגלגול החוב שלה – ואת הצורך לשמור על מינוף מוגבל – השקיפות היתה עולה, אי־הוודאות היתה פוחתת, ותגובת השוק היתה מתונה יותר. לנאוי יש שתי סדרות אג"ח קצרות, ושתיהן נסחרות בתשואה של עד 1.5% לפדיון. כלומר, השוק לא רואה בעיה באיתנות החברה בעתיד הקרוב.

ההודעה של האחים נאוי מספקת מידע חלקי בלבד ומעוררת שאלות רבות – ללא פתרון. האם אירע משהו מסוף יוני ועד היום? הרי אירוע מהותי מחייב דיווח לבורסה, ודיווח כזה לא יצא. האם חלה הרעה בפעילות במהלך יולי ואוגוסט? תחום הפעילות של האחים נאוי אכן סובל מתחרות הולכת וגוברת, וייתכן שיש כאן סימנים נוספים לחולשת החברות בתחום.

האחים נאוי נסחרת בשווי של 574 מיליון שקל. כלומר, לפי מכפיל רווח של כ־10 על הרווח השנה, בהנחה שבחצי השני הוא יהיה זהה לראשון. לכאורה מדובר במכפיל אטרקטיבי, אך חוסר הבהירות לגבי הסיבות למהלך האחרון, אי־הוודאות לגבי המשך השליטה והתגברות התחרות בתחום, מעוררים במשקיעים חששות שהעתיד יהיה פחות ורוד. אם המניה לא תתקן כלפי מעלה, היא צפויה לצאת ממדד ת"א־125 כשנה לאחר כניסתה.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?