מסף פשיטת רגל לאקזיט ענק: הכול על מכירת סודהסטרים

demo-attachment-69-circle

מה היה השינוי במיקוד האסטרטגי של סודהסטרים אשר הוביל אותה לשוויה כיום?

האקזיט של סודהסטרים הוא סיפור מעורר השראה על רקע המשברים הרבים שחוותה החברה, שכחלק מהם כבר דובר בעבר על הסיכוי שתימכר לפפסיקו או קוקה-קולה. בשנת 2014 אף הועלתה האפשרות שתימכר לחברת סטארבאקס.

המשבר האחרון שהוביל גם לפריצת דרך חיובית בסודהסטרים אירע רק לפני 4 שנים. אז, על רקע שורה של אכזבות ואזהרות רווח, החליטה החברה בראשות המנכ"ל דניאל בירנבאום לבצע תוכנית התייעלות ולשנות באופן מוחלט את המסר. לא עוד יצרנית מערכות להכנת משקאות ממותקים מוגזים – אלא מובילה עולמית בשוק המים המוגזים העולמי. זה הצליח.

עד כמה? די להסתכל על המספרים. המחיר שתשלם פפסיקו למניית סודהסטרים עומד על 144 דולר למניית סודהסטרים (כ-528 שקל). מחיר זה משקף תשואה של 755% על מחיר המניה בעת שהתחילה להיסחר בתל-אביב לפני פחות מ-3 שנים (דצמבר 2015). מחיר העסקה גבוה ב-620% מהמחיר בהנפקתה הראשונית של סודהסטרים בנאסד"ק בנובמבר 2010.

הפרמיה בעסקה ביחס למחיר השוק הנוכחי של מניית סודהסטרים – 11% – נראית מעט נמוכה, אבל צריך לקחת בחשבון שהמניה נסחרה במחירים של 85-90 דולר טרם פרסום דוחות הרבעון השני בתחילת אוגוסט. בעקבות הדוחות החזקים של החברה והעלאת התחזיות לשנת 2018 כולה זינקה מניית סודהסטרים בכמעט 50% בתוך פחות מ-3 שבועות.

עסקה המכירה לפי שווי של 3.2 מיליארד דולר לסודהסטרים מבטאת אם כך מכפיל של 4.8 על ההכנסות הצפויות ב-2018 לפי תחזיות החברה (העומדות על 668 מיליון דולר) ומכפיל היי-טקי של 32 על הרווח הנקי השנתי הצפוי לפי תחזיות האנליסטים (כ-100 מיליון דולר).

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?