פרופ' דמודראן: "אני סקפטי לגבי יכולתה של טסלה להגיע לתזרימים המצדיקים את שווי השוק שלה"

demo-attachment-69-circle

מניית טסלה עלתה מתחילת השנה ביותר מ- 50% לשווי שוק של יותר מ- 50 מיליארד דולר למרות שדיווחה על הפסדים ב- 9 מתוך 10 הרבעונים האחרונים; הערכות השווי של המניה שהוגדרה כ"מניית סיפור" מבוססות, בין היתר, על פוטנציאל הצמיחה של החברה

תקציר:

עם שווי שוק של יותר מ- 50 מיליארד דולר ומחיר מניה של יותר מ- 300$, מניית יצרנית הרכב החשמלי טסלה (TESLA), עלתה יותר מ- 50% מתחילת השנה, למרות שהחברה הפסידה כ- 900 מיליון דולר בארבעת הרבעונים האחרונים ומסרה מכוניות בהיקף זניח ביחס ליצרני רכב אחרים.

בעניין זה נכנס לתמונה הפרופ' למימון מבית הספר למנהל עסקים באוניברסיטת ניו-יורק, אסוורת' דמודראן (Aswath Damodaran) אשר נחשב בעיני רבים בתעשייה כאחד ממעריכי השווי המובילים בעולם. בראיון שנערך לאחרונה, אמר דמודראן כי "למעשה יכולה להיות דרך להצדיק את שווי השוק של טסלה, אשר עקף לאחרונה את שווי השוק של ענקיות הרכב פורד (Ford) וג'נראל מוטורס (General Motors)".

"טסלה צריכה להציג הכנסות בהיקף של כ- 100 מיליארד דולר בתוך עשור, ועליה להשיג תוצאה זאת, תוך כדי הצגת שיעורי רווחיות של חברות טכנולוגיה וכן לבצע השקעות בהיקפים דומים לחברות מסוג זה. האם הם יצליחו להגיע לתוצאות אלו? נראה כי ישנם אנשים שמאמינים שכן. אני סקפטי, אבל חושב שישנה דרך להגיע לשווי הזה.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?