קבוצת אלון: "השווי הנכסי שלנו חיובי; מניות הגז אינן מתומחרות נכון"

demo-attachment-69-circle

האם שווי השוק של נכסי הקבוצה אכן נמוך בכ- 15% מהשווי הכלכלי?

אלון נערכת לביצוע "הנפקת בזק" בתוך כשבועיים לפי שווי מינימלי של 80 מיליון שקל. ההנפקה נעשית בהתאם להסדר החוב שחתמה ביוני האחרון עם מחזיקי האג"ח, ובו התחייבה לגייס כ-120 מיליון שקל עד ל-1 באוקטובר 2017 – אחרת השליטה תועבר לנושים. אלון צפויה להנפיק עד 60% ממניותיה, כש-25% מהמניות יונפקו למחזיקי האג"ח. במידה שההנפקה תצלח, גם החוב של אלון למחזיקי האג"ח, כ-1.5 מיליארד שקל, עשוי להירשם למסחר בתל אביב.

קבוצת אלון מחזיקה בארבעה נכסים: 7.4% ממניות מפעילת בתי הזיקוק ותחנות התדלוק בארה"ב, דלק US, בשווי סחיר של כ-153 מיליון דולר (כ-540 מיליון שקל); 3.8% מהזכויות במאגר תמר דרך החברה הבת (80%) אלון גז בשווי שוק של כ-650 מיליון שקל; 29% מחברות התפעול של כבישי האגרה, שכוללים את כביש 6, בשווי מוערך של כ-120 מיליון שקל; ו-8% ממניות חברת תחנות התדלוק דור אלון (נסחרת בבורסה), בשווי של כ-80 מיליון שקל.

שקלול ערך נכסי אלון לפי מחיר השוק מלמד השווי הנקי של נכסי הקבוצה (NAV) הוא שלילי, ומסתכם בגירעון של כ-100-200 מיליון שקל – כלומר, עודף התחייבויות על פני נכסים. ואולם, בקבוצת אלון טוענים שהשווי הסחיר אינו מייצג, וכי שווים הכלכלי של נכסיה המרכזיים – מניות דלק US ומניות אלון גז – גבוה בהרבה. יצוין, שככל שהשווי הנכסי גבוה יותר, כך השווי בהנפקה עשוי לעלות, ואיתו גם יורד הסיכון שבעלי המניות הנוכחיים יאבדו את השליטה.

באלון תמחרו את מניות דלק US – שהשלימה לפני שלושה חודשים מיזוג עם אלון USA – בשווי של 724 מיליון שקל. התמחור נעשתה לפי מחיר מניה של 34 דולר, כ-36% מעל המחיר הנוכחי בוול סטריט (25 דולר). התמחור התבסס על הערכת שווי שבוצעה לדלק US בינואר השנה – והוא מגלם שווי כלכלי של כ-2.8 מיליארד דולר לדלק US.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?