ריצ'י האנטר מוכר 20% ממחלבות גד לדיסקונט 123

demo-attachment-69-circle

מה הופך את המחלבה לאטרקטיבית בעיני המשקיעים?

בנק דיסקונט רוכש 20% ממניות מחלבות גד לפי שווי של 300 מיליון שקל – כך נודע ל"כלכליסט".

מחלבות גד הוקמה ב־1980 בידי עזרא כהן והיא מעסיקה 400 עובדים. מחזור המכירות שלה מוערך ב־450–400 מיליון שקל בשנה ומגיע חציו מהשוק המוסדי וחציו מהשוק הקמעונאי. לפי ההערכות, החברה מצויה בתהליך צמיחה בשנים האחרונות והכנסותיה צמחו ב־150% בעשור האחרון. ה־EBITDA של החברה מוערך ב־40 מיליון שקל בשנה.

כהן ניהל בעבר מגעים למכירת המחלבות לגורם צרפתי, אך אלו לא הבשילו. לאחר בחינת אפשרות של הנפקה בבורסה בחר כהן להכניס את גרין לנטרן כשותפה ובדצמבר 2015 מכר לקרן 49% ממניות החברה לפי שווי של 200 מיליון שקל. כעת מוכרת גרין לנטרן נתח גדול מאחזקותיה במחלבות לאור רצונם של מספר משקיעים קטנים בה לממש את ההשקעה. בדיסקונט רואים במחלבות גד השקעה מעניינת לאור רמות התשואה והסיכון ופוטנציאל הצמיחה של החברה.

רכישת המניות במחלבות גד היא העסקה השנייה של דיסקונט עם גרין לנטרן, לאחר שבאוגוסט האחרון רכשו שני הגופים במשותף את השליטה בגלידות פלדמן לפי שווי של כ־60 מיליון שקל. הכנסת בנק דיסקונט כשותף במחלבות גד מסמנת את סיום שיתוף הפעולה בין גרין לנטרן לבין פועלים שוקי הון, שותפות שבמסגרתה השקיע הפועלים 30 מיליון שקל ברכישת 20% ממניות הולמס פלייס שבשליטת הקרן.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?