שווי הוגן: "אין סיבה כלכלית להיפוך מגמה בשנחאי ברמת המחירים הנוכחית"

demo-attachment-69-circle

הבורסה בשנחאי התרסקה הבוקר (ב') בכ- 8.5% וננעלה ברמה של כ- 3,210 נקודות, בכך השלים המדד המוביל של סין התרסקות של כ- 38% מאז אמצע יוני.

המחלוקת הגדולה אשר עולה כעת בשוקי ההון מסביב לעולם היא האם מדובר בתיקון בריא בבורסה הסינית אשר התנפחה לממדי בועה בעידוד הממשל הסיני? או שמא מדובר בתחילתה של מפולת, אשר תיקרא לימים התפוצצות בועת כלכלת הצללים של סין?

כך או כך, כדאי לבדוק את הפעילות הכלכלית במשק הסיני ואחד האינדיקטורים הטובים ביותר לכך הינו מדד מנהלי הרכש של הסקטור היצרני בסין. במחלקת המחקר של חברת שווי הוגן המתמחה ביעוץ כלכלי, ניהול סיכונים פיננסיים והערכות שווי מקצועיות מסבירים הערב כי למרות החשש הקיים בימים אלו מפני הצגת נתונים בצורה מוטה, על ידי הממשל בסין, ניתן להבחין במגמה מדאיגה מאד בכלכלה הסינית, אף על סמך הנתונים הקיימים.

הבורסה בשנחאי מתחילת 2015

 

בשווי הוגן מציינים כי הפעם האחרונה בה הבורסה הסינית נסחרה ברמתה הנוכחית, הייתה בפברואר, בתקופה בה מדד מנהלי הרכש של הסקטור היצרני בסין הצביע על התרחבות מינורית עם קריאה של 50.1 נקודות במדד. ככלל, קריאה גבוה מ- 50 נקודות במדד מצביעה על התרחבות הכלכלה וקריאה נמוכה מ- 50 נקודות מצביעה על התכווצותה. אולם, מבחינת התפתחות מדד מנהלי הרכש מאז חודש פברואר ועד עתה, ניתן לראות כי הכלכלה הלכה והתכווצה, מגמה שאף החריפה עד הקריאה האחרונה במדד אשר פורסמה בסוף השבוע החולף.

מדד מנהלי הרכש של הסקטור היצרני בסין מתחילת 2015

 

במחלקת המחקר של שווי הוגן מציינים כי מבחינה כלכלית, על סמך ביצועי הפירמות בסין העולות מנתוני מדד מנהלי הרכש, קשה להצביע על סיבה להיפוך מגמה ברמת המחירים הנוכחית. אולם, חשוב לזכור כי מדובר בממשל הסיני, אשר הראה פעמים רבות בעבר נכונות להתערב בשוק ההון בצורה אגרסיבית בכדי לתמוך במחירי המניות, כך שבהחלט ניתן לצפות כי הממשל הסיני ישלוף בימים הקרובים שפנים נוספים מהכובע.

לקריאת המאמר המלא –

Shopping Basket

הרשמה לאתר

התחברות לאתר

עדיין לא נרשמת?